Agnese Irbe

INEX Cosmetics dibinātāja

Meklējot veidu, kā rūpēties par ādu holistiski

Manuprāt ādas kopšana ir daudz dziļāks process, kā mēs to esam uzlūkojuši līdz šim.  Skaidrs, ka mēs nevaram pilnvērtīgi rūpēties par ādu tikai smērējot ārīgi krēmu uz ādas virskārtiņas. Ādas veidošanās, problēmas vai veselība sakas organisma iekšienē. Tā aizsākās meklējumi pēc veida, kā rūpēties par ādu holistiski – no iekšienes un ārienes vienlaikus.

Ir zināms, ka homeopātija efektīvi tiek galā ar dažādām ādas problēmām. Homeopātija kā empātiska būtne spēj ieiet mūsu ķermenī un atrast blokādes, tās atraisīt un likt tām strādāt, ļaujot ķermenim pašam rast spēku reģenerācijai, atveseļoties vai spēcināties.  Homeopātija kā instruments mūsu holistiskajā pieejā bija tieši tas, ko meklējām-  tā spēj stimulēt mūsu pašu iekšējo spēku, kas liek mūsu šūnām darboties,  piesaistīt skābekli vai sintezēt kolagēnu. Homeopātisko preparātu mērķis nav organismu papildus materiāli bagātināt, tieši pretēji – atbrīvot ķermeņa impulsus un nodrošināt dabīgu organismu atjaunošanos.

Mēs izstrādājām trīs veidu homeopātiskas pērles ādas kopšanai ar homeopātijas potencēm, kuru uzdevums ir rūpēties par ādu  un stimulēt mūsu šūnas no iekšienes. Pērļu sastāvs ir identisks attiecīgā krēma sastāvam, kuru lietojam no ārienes.

Es atradu meklēto – ar holistisku pieeju un homeopātiju kā instrumentu var veidot skaistumkopšanas rituālus, kas būtu holistiski – visaptveroši un rūpējas par mūsu ādu un skaistumu gan iekšķīgi, gan ārīgi.

Šādu produktu izstrāde nebūtu iedomājama bez uzticamu speciālistu piesaistes. Ārste-homeopāte ar 30 gadu pieredzi Inguna Vecvagare ir INEX produktu formulu veidotāja. 

Dr. Inguna Vecvagare

Ārste-homeopāte, INEX Cosmetics receptūru veidotāja

Izstrādājot produktus, mana misija bija, lai tie pildītu solīto. Ja tas ir mitrinošs krēms, galvenais uzdevums ir piesaistīt skābekli. Balstoties uz to, ko spēj nodrošināt konkrētu augu īpašības, tiek sakombinēta formula ar mērķi panākt pēc iespējas labāku efektu. Mūsu šūnas ir gudras un lieliski spēj atjaunoties pašas, tām tikai jābūt veselām, un mums ir jādod enerģijas lādiņš, lai tās nepagurst. Tāds arī ir šīs kosmētikas mērķis – nekā lieka, tikai tas, kas nepieciešams.
Attiecībā uz homeopātiskajām pērlēm skaistumam – tam visam ir pamatojums. Krēms sniedz lokālu iedarbību caur ādu, darbojoties virskārtā, savukārt pērles iekšķīgi darbojas šūnu līmenī. Savā dziļākajā būtībā tas ir medikaments, kas iedarbojas uz ādas veselību. Ja āda ir sausa, šāda pieeja palīdz problēmu risināt. Kad simptomi ir likvidēti, nav nepieciešamības turpināt tās lietot.

Cilvēka āda ir unikāls orgāns – tā sargā ķermeni no apkārtējās vides ietekmes un mikroorganismiem; ir maņu orgāns; piedalās vielmaiņā un termoregulācijā.

Neskatoties uz dzīves vietu, veidu vai citiem ārējiem stimuliem, tā visiem cilvēkiem darbojas vienādi.

Piemēram, sausa āda izraisīs vienādas komplikācijas, lai kur cilvēks atrastos. Tāpat sniedzot kādu konkrētu dziedējošu stimulu, ādas stāvoklis 95% cilvēku uzlabosies vienādi. Šāda mijiedarbība ir paredzama, patiecoties tropismam (bioloģiska organisma reaģēšanai uz vides sniegtu stimulu) ikvienā no mums. Balstoties uz šo faktu, homeopātisko preparātu mērķis nav organismu papildus materiāli bagātināt, tieši pretēji – atbrīvot ķermeņa impulsus un nodrošināt dabīgu organismu atjaunošanos.

Homeopātijas principu ieviešana kosmētikā ļauj apvienot skaistumkopšanu ar ārstniecisku iedarbību.

Šo produktu novitāte ir mazāka daudzuma izmantošana lielāka efekta sasniegšanai.

Tādējādi ir iespējams arī izvairīties no alerģiskām reakcijām un citiem patoloģiskiem efektiem, kas nereti rodas no citiem kosmētiskajiem līdzekļiem. Krēmos esoša subtoksiskā jeb homeopātiska deva sniedz ķermeņa šūnām un ādai spēju atjaunoties, izpaužoties procesos, kā kolagēna sintēze (saistaudu veidošanā), skābekļa piesaiste vai mitrināšana. Ķermeņa kopšanā vienmēr svarīgu lomu ir ieņēmusi ne tikai ārstnieciskā iedarbība, bet arī cilvēka mentālais stāvoklis un sajūtas. Krēma faktūra, smarža un krāsa rada pirmo iespaidu un gaidas pat pirms tā reālās iedarbības. Homeopātisko līdzekļu sastāvs viennozīmīgi spēj apvienot estētisko pievilcību ar ārstniecisko efektu, par ko cilvēki pārliecinās jau vairākus gadu desmitus.

Šādas kosmētikas lietojums spēj gan iepriecināt un lutināt mūsu maņas, gan sniegt reālu dziedniecisku iedarbību ādai.