janvāris 2, 2019

Kā rūpēties par ādu ziemā?

Kā rūpēties par ādu ziemā?

Ziemā ādai ir nepieciešama īpaša uzmanība, tāpēc ādu nevajadzētu lieki noslogot. Piemēram – nevajadzētu iet pārlieku bieži dušā, uzturēties pārāk ilgi dušā un nemazgāties karstā ūdenī. Dušas želeju un ziepes izmanto pavisam nelielā daudzumā un ķermeņa vietās, kuras svīst – padusēs un kaunuma apvidū.  Ūdenim pašam par sevi piemīt attīroša iedarbība un apmazgāšanās ar tīru ūdeni ir pietiekama.

Vannojies augstākais divas reizes nedēļā. Ūdens temperatūrai vajadzētu būt starp  32-35 grādiem. Eļļas vannošanās laikā kalpos labāk ķermenim kā vannas putas, īpaši sausas ādas gadījumā.    

Lai matus un ādu lieku reizi nenoslogotu, ziemā piemēroti būs maigi šampūni, kā piemēram, bērnu šampūni.

Sausām un saplaisājušām lūpām ziemā  palīdzēs eļļas un bišu vasks.

Vakaros āda ir īpaši uzņemoša – tāpēc dienas beigās ķermeni var iekrēmēt.  

Aukstumā ķermenis cenšas saglabāt siltumu un asinsvadi saraujas. Āda tiek mazāk apasiņota un zemā temperatūrā āda ierobežo tauku sintēzi. Tāpēc ziemā īpaša ādas kopšana ir būtiska.

Tikai taukainai ādai ziemā īpaša kopšana nav obligāta. Kam ir nosliece uz pūtītēm, tas ziemā savu ādu var sargāt to biežāk iekrēmējot, tā vietā, lai lietotu treknākus krēmus, kas savukārt var pastiprināt  ādas problēmas.

Ādas kopšanas pielāgošana gadalaikam ir ļoti ieteicama. Nakts krēmi parasti ir bagātīgāki, taukaināki kā dienas krēmi, tāpēc tos ziemā var lietot arī dienā.  Ziemā ādai patiks produkti ar augu eļļām vai šī sviestu. Šiem produktiem ir augsts tauku saturs un tie labi pasargās zemā temperatūrā.

No ūdeņainas konsistences krēmiem ziemā vajadzētu atteikties un lietot stingrākas konsistences krēmus.  Ziemā var izmantot želejveida krēmus, kas satur lipīdus un ir vieglas konsistences, tomēr gana trekni, lai tos varētu izmantot zemā temperatūrā.

Cilvēkiem ar ādas problēmām, kā piemēram neirodermīts, ziema var sagādāt īpašas grūtības kopt ādu. Pastāvīga ādas nieze vai savilkuma sajūta neļauj justies komfortabli. Šādā gadījumā var izmantot speciālos ādas kopšanas līdzekļus ar pantenolu vai urea.

Eļļas rūpējās par ādas mitrināšanu, tāpēc ziemā īpaši labi ir piemērotas ūdens-eļļas-emulsijas sejas pīlingam, bet sejas toniki ar alkoholu līdz pat pavasarim lai paliek plauktā. Tā vietā āda priecāsies par kopjošām un mitrinošām sejas maskām, kas bagātīgas ar eļļām.  Arī biezās šalles un augstās apkakles ādai rada stresu, tāpēc ziemā ieteicams kaklu un dekolte biežāk iekrēmēt.  

Protams, nedrīkst aizmirst par ādas kopšanu no iekšienes, uzņemot pietiekami daudz šķidruma un spēcinošu ēdienu, kā arī atceries par savu  garīgo vai dvēselisko labsajūtu, kas palīdzēs Tavai ādai sajusties un izskatīties labāk.

INEX ziemas produkti Tavai ādas veselībai un skaistumam:

Dziļas iedarbības pretnovecošanās krēms – bagātīgas konsistences, satur ši sviestu, makadamijas eļļu, olīveļļu,  jojobas eļļu, E vitamīnu, C vitamīnu. Bagātīgs homeopātisko vielu komplekss stimulē kolagēna sintēzi, atjauno ādas dabīgo aizsargslāni un kavē priekšlaicīgu novecošanos, izlīdzina sīkas krunciņas, uzlabo ādas toni un elastību.

Pretnovecošanās & mitrinošā maska – bagātīga ar eļļām (makadamijas, avokado, olīvu), mitrina un baro nogurušu ādu, izlīdzina smalkās krunciņas un nomierina. Rūsgani sārtā krāsā, gēlveida konsistences, uz sejas nesakalst.

Dziļi aizsargājošs krēms – vidēji bagātīgas konsistences, satur ši sviestu, makadamijas eļļu, olīveļļu,  jojobas eļļu, E vitamīnu, C vitamīnu. Bagātīgs homeopātisko vielu komplekss sargā ādu no ārējās vides iedarbības un spēcina tās imunitāti, baro un atsvaidzina nogurušu ādu.

Mitrinošās pērles lietošanai no iekšienes – parūpēsies par ādas veselību un mitrināšanu no organisma iekšienes.

Leave Comment