janvāris 8, 2019

Intervija ar ārsti-homeopāti Ingunu Vecvagari

Inguna Vecvagare ir INEX Cosmetiks produktu homeopātiskās sadaļas izstrādātāja. Intervija publicēta žurnālā “Ko ārsti Tev nestāsta”, 2019. gada janvāra numurā. 

Kopš pagājušā gada nogales Latvijā nopērkama homeopātiskā kosmētika, kuras receptūru izstrādājusi Latvijas homeopātu asociācijas prezidente homeopāte Dr. Inguna Vecvagare. Interesanti – kāds bijis jūsu pašas “ilgais ceļš kosmētikā

Ar kosmētiku ir kā ar reliģiju. Jāizvēlas, kam ticēt. Es pati esmu attiecībā pret kosmētiku izmēģinājusi galējības. Man bieži ir bijis brendu periods – pārbaudīts vārds, skaista reklāma, brīnišķīgs iepakojums. Bet man ir arī uznākuši periodi, kad lietoju tikai eļļu vai pašvārītu krēmu. Tā mana reliģija ir mainījusies. Bet, kopš man ir šis mans homeopātiskais produkts, es savos meklējumos esmu nomierinājusies. Man tiešām patīk to lietot. Un es esmu pārliecināta, ka šis krēms ir pilnīgi droša lieta – ja es krēmojos, un līdzās ir mana mazmeitiņa, tad man nav nekādas aiztures iekrēmēt arī viņu. Jo attiecībā pret bērniem un mazbērniem izvēles par to, ko viņiem dodam un novēlam, ir saasinātas.

Jums pašai nešķiet dīvaini, ka tik daudzus gadus strādājot ar homeopātiju, tikai tagad nonācāt līdz idejai par homeopātiskas kosmētikas radīšanu? Ka jums tas neienāca prātā jau pirms gadiem desmit vai piecpadsmit.

Nē, nešķiet dīvaini. Tāpēc, ka es dzīvoju ar pārliecību, ka dzīvē viss notiek tad, kad tam jānotiek. Un šis gluži nav pirmais kosmētiskais homeopātijas produkts, pasaulē jau ir precedenti. Redziet, es esmu dzīvojusi dzīvi, kurā esmu bijusi pārņemta ar homeopātiju no medicīnas viedokļa. Dzīvojusi un aktīvi darbojusies tajā. Tāpēc atbilde ir: nē, man nebija tas agrāk ienācis prātā. Un arī tagad tas nemaz neienāca manā prātā, pie manis atnāca Agnese Irbe, “Inex Cosmetics” dibinātāja, ar jautājumu un ar savu stāstu. Tad arī es sāku par to domāt. Toties pirms tam es uz savas ādas biju izbaudījusi, kā darbojas homeopātiskās ziedes – tas efekts ir absolūti  pārliecinošs. Tāpēc par to, ka homeopātija darbojas, uzklājot to uz ādas, man nebija ne mazāko šaubu.

Vai pastāstīsiet kādu tādu gadījumu no savas dzīves?

Man ir lauki. Un man bija uznācis pavasara stādīšanas trakums. Divas dienas pavadīju ar lāpstu un stādiem. Mitrā, aukstā laikā, stādot kokus. Paveiktais darbs bija liels, stādu bija ap simts. Jau svētdienas vakarā sapratu, ka plaukstas man ir beigtas – locītavas sāpēja tā, ka pildspalvu nevarēju rokās noturēt.  Pamatīgs abu plaukstu reaktīvais artrīts. Par limi, nākamajā dienā, , devos uz asociācijas sēdi – sēžu tur, savas pietūkušās un sāpošās rokas klēpī salikusi. Kolēģe saka: “Uzsmērē taču “Traumeel S” ziedi.” Kā  kārtīgam speciālistam, man tas attiecībā uz sevi nebija ienācis prātā… Traumēls ir homeopātisks preparāts, ko tieši šādos traumu , pārpūles gadījumos arī lieto. Uzsmērēju  ziedi – un neciešamās sāpes pārgāja burtiski pēc pusstundas. Pasmērēju to ziedi vēl divas dienas, un viss bija kārtībā, pat nedzerot nekādus graudiņus.

Ir jābūt ticībai, lai homeopātisks krēms iedarbotos?

Nē, tas pilnīgi noteikti nav “ticības jautājums”. Varu izstāstīt personisku stāstu, kā es pati nonācu līdz homeopātijai un kāpēc tai nopietni pievērsos. Es biju jauna studente, bet mans nākamais vīrs jau bija pieredzējis ārsts, kurš darbojās arī ar homeopātiju. Kad mēs iepazināmies, viņam, tātad, jau bija pieredze, bet man bija viena konkrēta sūdzība. Un viņš iejauca vienu preparātu ūdenī un teica: “Iedzer šo”. Tā mana sūdzība bija tik ļoti reāla un nepārprotama, ka es teicu: “Beidz, tu nedomā to nopietni! Bet nu labi – tevi mīlot, un, ja tev liekas, ka man šis jāiedzer…” Es iedzēru tieši vienu malku. Un man tā sūdzība pārgāja tieši vienas nakts laikā. Un pēc tam gadiem neatkārtojās. Tas bija viens gadījums. Un otrs stāsts man ir par laiku, kad naktīs strādāju Stomatoloģijas institūtā kā medmāsiņa. Strādāju 3.stāvā, kur taisīja kosmētiskās operācijas. Tagad medicīna virzījusies uz priekšu, bet tolaik sievietes pēc šādām operācijām izskatījās šausmīgi – sasaitētas galvas kā tādiem kosmonautiem skafandrās, ārprātīgas tūskas… Ierauga tāda sieviete, kas atnākusi uzlabot izskatu, sevi nākamajā rītā pēc operācijas spogulī – nu, zeme atveries! Bet krāšņākais bija sūdzības, ko šīs sievietes man naktīs stāstīja. Tie bija stāsti no sērijas: “Kāpēc man galvā ir karsts avotiņš?” un “Man dedzina mēles galu!”. Vai: “Man sāp kreisā roka, bet – tikai tad, kad neesmu to apsegusi…” Es jau mācījos 5.kursā, terapija bija mana ikdiena, bet es klausījos un nesapratu: kur tādas sūdzības vispār var likt?! Un tad es sāku lasīt grāmatas par homeopātiju. Bija tāda grāmata  dr. med. W. A. Dewija “ Homeopātiskās ārstniecības katķisms” izdota 1937. gadā, vēl vecajā drukā. Un es lasu: “Dedzināšana mēles galā…” Pie tam, dedzināšana varot būt gan kreisajā pusē, gan labajā. Un pretī sūdzībai preparāts, ko lietot. Lasīju to grāmatu kā romānu, kā fantastikas romānu! Es biju vienkārši šokēta, ka cilvēkiem vispār var būt tādas sūdzības. Un ka homeopātijā katrai šādai dīvainai sūdzībai pretī ir preparāts. Jo vienlaikus, gatavojoties eksāmenam, lasīju arī terapijas mācībgrāmatu, kurā teju visām sistēmslimībām ir viens teksts: iemesli nezināmi, terapija simptomātiska, prognoze – slikta… Es taču tūlīt būšu jaunā ārste, man jāglābj pasaule, bet kā to darīt?! Un pēkšņi man rokās ir grāmata par homeopātiju – un tajā es rodu atbildes.

Bet cik liela iedarbība vispār iespējama caur ādu?

Ir tā, ka vienai veselai un labai ādai vispār neko nevajag. Tomēr – mūsu āda tiek ietekmēta gan no iekšpuses, gan no  ārpuses. Vienam āda ir jūtīga pret aukstumu, citam pret sauli. Un vēl ir putekļi, vēl ir smogs. Ir arī cilvēki, kuru āda jūtīga pret ūdeni, ēdienu. Un ir rīta tūskainība. Tādos gadījumos mums vajag iedot šūnām virzienu uz to labu jušanos. Un vēl mēs varam palīdzēt savai ādai izvairīties no tā, kas tai nav labi. Mēs ne vienmēr varam izvēlēties, kādu gaisu elpot, jo tas nav tikai no mums atkarīgs. Bet to, ko likt mutē un smērēt uz ādas – to gan es varu izvēlēties un vismaz kaut cik regulēt.

“Dior” vai “Chanel” krēmi par savu cenu sola acīm redzamu iedarbību jau no pirmajām lietošanas reizēm. Cik ilgi efekts jāgaida, lietojot homeopātisku kosmētiku?

Ir ļoti maldīgs uzskats, ka homeopātija – tas ir ilgi. Akūtā situācijā rezultāts ir pat tūlītējs. Tāpat arī ar kosmētiku – lietojam to, kas patīk un labi jūtamies, nav jāgaida mēnesis, lai saņemtu atgriezenisko saiti.

Kāpēc paralēli krēmam ir arī iekšķīgi dzerami graudiņi jeb pērles?

Graudiņos ir tās pašas aktīvās vielas  kā krēmā. Mērķis, ko vēlamies sasniegt, ir ļoti konkrēts – skaistums un labsajūta. Medikamenti, ko satur pērles, ir zemos atšķaidījumos un tādēļ pielietojami ļoti plaši. Līdzīgi, kā ir akūtās fāzes terapija, kuru izvēlas, balstoties tikai uz konkrētiem simptomiem.  Šī kosmētika ir ar zemu homeopātiskās vielas atšķaidījumu, tāpēc der jebkuram cilvēkam, neatkarīgi no konstitucionālā tipa, un tai iztrūkst blakusefekti. Bet pērles vienkārši efektu pastiprina.

Homeopātiskai kosmētikai tiek solīts arī mentāls efekts.

Tas drīzāk ir stāsts par to, ka homeopātija vispār iedarbojas mentāli. Tā  ir homeopātijas būtība: darboties gan fiziski, gan mentāli. Bet tas ir stāsts par  izvēlēm. Šajā gadījumā – lietot produktu, par ko esi pilnīgi drošs un kuru patīk lietot. Mēs sākām ar ārzemēm, “Inex” kosmētika ir nopērkama Vācijā, Šveicē, Anglijā un vēl daudzās valstīs, pat Honkongā. Tikai tad sapratām, ka pieprasījums pēc šāda kosmētikas produkta ir gana liels arī Latvijā. Kas attiecas uz izejvielām, tad tās ir no bioloģiski sertificētām audzētavām Latvijā. Tādā ziņā tas ir ļoti “latvisks” produkts, kas izgājis pasaulē.

Jūs pati jūtat reālu uzlabojumu no sevis izstrādātā krēma?

Nu, es jau gribētu teikt, ka es vispār labi izskatos! (smejas) Bet man pašai ļoti patīk tā sajūta, kāda man ir, paņemot šo produktu rokās. Tāpēc teikšu vienkārši: es ir priecīgs!

Leave Comment