Kas ir homeopātija?

Homeopātija ir 250 gadus sena holistiska dziedināšanas sistēma, kurā tiek izmantoti augi, minerāli un pat indes. Homeopātijas uzdevums ir atgriezt ķermeni līdzsvarā, izmantojot cilvēka iekšējo spēku un resursus. Ar pavisam nelielu daudzumu aktīvās vielas tiek panākta snaudošo ķermeņa receptoru kairināšana, lai atbalstītu ķermeņa pašdziedināšanu.

Sagatavošanas metode

Augi un minerāli tiek šķaidīti vai potencēti un pēcāk dinamizēti, tādējādi iegūstot aktīvo vielu, kas efektīvi spēj sastrādāties ar ķermeni.

Ūdens loma homeopātijā

Homeopātijas ārstniecībā liela nozīme ir arī vienam no dzīvībai nepieciešamākajām molekulām – ūdenim.

Pieaudzis cilvēks sastāv no 70% ūdens, tā koncentrācija tieši smadzenēs – no 90 %.  Tādēļ organisms informāciju par zāļu vielu, pateicoties ūdens īpašībām, viegli var uztvert, saglabāt un nosūtīt.

Brīdī, kad ūdenī nonāk zāļu vielas molekula, ūdens molekulas ap to izveido vainagu jeb struktūru, kas atbilst attiecīgās zāļu vielas molekulas virsmas uzbūvei.  Pie katra nākamā atšķaidījumu ūdens molekulas izkārtosies, precīzi atkārtojot pirmā slāņa telpisko zīmējumu. Tādēļ jo relatīvi vairāk ūdens ir homeopātiskajā preparātā (proti, jo lielāks atšķaidījums), jo lielāks daudzums ūdens telpiski sakārtojās un vienlaicīgi pieaug kopējā iedarbības enerģija . Homeopātiskais efekts tiek panākts, nevis balstoties uz ūdens molekulu skaitu, bet uz modifikācijām to struktūrā, kā arī ķermenī esošo ūdens receptoru darbību.

Kā strādā homeopātija INEX produktos?

IN+EX nozīmē internal un external. Homeopātija dod iespēju rūpēties par ādu gan no iekšienes, gan no ārienes, kas INEX preparātiem piešķir unikalitāti.  Ikvienam krēmam ir pielāgotas pērles, kas satur tās pašas aktīvās vielas, kas atrodamas krēmā, tādējādi nodrošinot holistisku un  efektīvu ādas kopšanu no iekšienes un no ārienes.

Ko homeopātija dara mūsu ādai?

Krēmos esoša subtoksiskā jeb homeopātiska deva sniedz ķermeņa šūnām un ādai spēju atjaunoties, izpaužoties procesos, kā kolagēna sintēze (saistaudu veidošanā), skābekļa piesaiste vai mitrināšana.

Viens no homeopātijas galvenajiem principiem, līdzīga ārstēšanai ar līdzīgu, ļauj noteikt sastāvu, kas nepieciešams ar ādu saistītu sūdzību novēršanai.

Homeopātijas principu ieviešana kosmētikā ļauj apvienot skaistumkopšanu ar ārstniecisku iedarbību. Homeopātisko līdzekļu sastāvs spēj apvienot estētisko pievilcību ar ārstniecisko efektu.

Vai homeopātija neprasa individualizētu pieeju?

Cilvēka āda ir unikāls orgāns – tā sargā ķermeni no apkārtējās vides ietekmes un mikroorganismiem; ir maņu orgāns; piedalās vielmaiņā un termoregulācijā. Neskatoties uz dzīves vietu, veidu vai citiem ārējiem stimuliem, tā visiem cilvēkiem darbojas vienādi. Šāda mijiedarbība ir paredzama, patiecoties tropismam (bioloģiska organisma reaģēšanai uz vides sniegtu stimulu) ikvienā no mums. Balstoties uz šo faktu, homeopātisko preparātu mērķis nav organismu papildus materiāli bagātināt, tieši pretēji – atbrīvot ķermeņa impulsus un nodrošināt dabīgu organismu atjaunošanos. Pateicoties organotropismam, katra konkrēta viela labāk darbojas uz konkrētu orgānu vai sistēmu un tādējādi ir iespējams precīzi paredzēt homeopātisko vielu  iedarbību dažādu ādas procesu uzlabošanai.

Vai pastāv blakusparādību risks?

Katrai dabā esošai vielai ir konkrētas īpašības un ķermeņa reakcija uz tām ir lielākoties vienāda, tāpēc homeopātisko preparātu iedarbība ir iepriekš paredzama un neparedz blakusparādību risku.

Preparātu novitāte ir mazāka daudzuma izmantošana lielāka efekta sasniegšanai.

Tādējādi ir iespējams arī izvairīties no alerģiskām reakcijām un citiem patoloģiskiem efektiem, kas nereti rodas no citiem kosmētiskajiem līdzekļiem.